Návrat na domovskou stránku
 

Válce pro zkoušky namáhání bočních a zadních dveří automobilu

 
Pro stanoviště namáhání dveří byl požadován válec do 12kN s dráhou 330 mm o co nejnižší hmotnosti, který bude připojitelný na stávající měřicí systémy zákazníka založený na modulech a programech firmy imc Berlín. Byl využit zakázkově upravený standardní výrobek (zkrácení na 14“) výrobce automatizační techniky Exlar pro zatěžovací síly v rozsahu 15,4 kN s rozsahem 350 mm. Doplněn byl standardním digitálním servozesilovačem AKD. S ohledem na specifika zskoušky bylo dosaženo posunu i minimální rychlostí v rozshu od 0,3 mm/s.
Dále byla požadována dvojice válců o minimálních rozměrech, která by mohla ve vozidle nahradit pneumatický zvedač (tzv. spindl) a přitom byla schopna vyvodit sílu až 4 kN na každém z nich při zdvihu až 300mm. I tyto válce musí být připojitelné na stávající systém zákazníka. Byla využita dvojice lineárních motorů con50. Zdvih každého motoru je 300 mm, síla 4,5 kN, rychlost pohybu v nezatíženém stavu 4 mm/s, instalační délka 255 mm, nízká hmotnost. Každý motor je vybaven zpětnovazebním snímáním polohy (tzv. Hallovým čidlem), které ve spojení s odpovídající elektronikou umožní zajistit synchronní chod obou motorů i při zatížení různými silami (tedy bez kroucení měřeného dílu). Tyto válce byly doplněny zakázkovou elektronikou vytvořenou firmou Limasoft na základě modulů Omron.
Oba válce se ke stávajícímu systému zákazníka připojují sběrnicí CANbus, jíž je systém vybaven. V případě velkého válce se jedná o protokol CANopen, u malých válců jde o proprietární protokol. Pro stávající měřicí systém byly v prostředí imc Studio vytvořeny měřicí programy, které umožňují řídit celou zkoušku:
I když je zákazníkovi poskytována průběžná podpora a úpravy dle potřeb platí, že tak jako všechny měřicí programy v prostředí imc Studio je program volně přístupný zákazníkovi pro případné další úpravy. Příklad uspořádání jednoho testovacího stanoviště:


Stand


 
Igor Luhan INTEGRACE MĚŘICÍCH SYSTÉMU, Petýrkova 1948, 148 00 Praha 4, Czech Republic
tel. 245 008 128, 777 11 88 57
 
e-mail: info@ippmeasure.com