Návrat na domovskou stránku
 

Řada modulů pro měření a automatizaci

 
    Moduly jsou určeny pro úpravu signálu ze snímačů neelektrických veličin s analogovým i pulsním výstupem, pro ovládání silových relé, stykačů a solenoidových ventilů. Hlavní použití naleznou v měřicích a automatizačních systémech.
    Systém vybudovaný pomocí těchto modulů je vhodný zejména pro zkušbny a náročnější průmyslové použití. Jeho vysoká modulárnost umožní vystavět libovolný neuzavřený systém, s možností dalšího rozšiřování a změn. Jednotlivé signály z průmyslového prostředí jsou galvanicky odděleny od řídící jednotky, čímž je zvýšena odolnost proti rušení.
    Mechanické uspořádání modulů umožňuje snadnou montáž na lištu DIN TS 35. V sortimentu je celá řada dalších doplňků (svorkovnic, multiplexerů...), které umožňují elektrické připojení k celé řadě měřicích zařízení různých výrobců. Napájení modulů je možné buď přímo z měřicích desek (u menších systémů) nebo samostatným zdrojem.
 
 Moduly na úpravu signál
 

Vstupní moduly pro snímače s analogovým výstupem

    Vstupní analogové moduly jsou určeny pro unifikaci signálů ze snímačů neelektrických veličin s neupraveným výstupem nebo s výstupem napěťovým či proudovým. Moduly pokryjí celý sortiment běžných snímačů - tenzometrických v zapojení s polovičním nebo plným můstkem, termočlánků všech běžných typů, snímačů s odporovým výstupem, odporových snímačů a teploměrů nebo snímačů s napěťovým nebo proudovým výstupem. Základem stavebnice jsou nosiče jednotlivých modulů (pro každý snímač jeden modul). Nosiče jsou dodávány v různých variantách pro 1, 2, 4, 8 nebo 16 kanálů. Každý vstup zajistí napájení snímače a galvanické oddělení.
    Pro řízení procesů je možné kanál nosiče osadit modulem s analogovým výstupem 0 až 20 mA nebo 4 až 20 mA

    Dodávány jsou dvě řady modulů. Řada 5B představuje osvědčený standard používaný v nejrůznějších aplikacích a vyznačující se příznivou cenou. Řada 8B pak představuje miniaturizované řešení pro aplikace náročné na využitý prostor.

 

Napájení systému a snímačů

    Řada napájecích jednotek zajistí napájení jak modulárního systému, tak i všech snímačů v měřicím nebo řídícím systému.
    Jsou dodávány zdroje (opět na lištu DIN) s výstupním napájením 5, 9, 12 nebo 24 V.
 
 


 
e-mail: info@ippmeasure.com