Návrat na domovskou stránku
 

Modulární měřicí systém pro měření vozidlové klimatizace

 
Řešení je založené na systému modulů nazývaném CRONOS flex výrobce imc Berlín. Systém sestává z modulů komunikujících po sběrnici velice podobné CANbus. Z tohoto pohledu je systém modulární, na každé konkrétní měření lze „poskládat“ přístroj z jednotlivých modulů tak, aby obsahoval veškerou potřebnou techniku a přitom byl co nejmenší. Mechanickou koncepci ilustruje obrázek. Jednoduchým „zacvaknutím“ modulů k základní jednotce je vytvořen kompletní systém, s počtem kanálů který je potřeba, a to ve formě jediného přístroje.
princip

Na výše uvedeném principu je možno vystavět přístroj, který bude obsahovat maximálně 128 kanálů. Všechny měřené kanály jsou vybaveny termočlánkovými snímači teploty. Pro přepravu byl dodán kufřík PELI.
systém

Základní měřicí modul je vybaven levým držadlem, v němž je integrován napájecí zdroj DC, zahrnující i funkci nepřerušitelného napájení po dobu 30 vteřin. Modul je vybaven dvojici interfejsů CANbus a dvojicí LIN a jeho připojení k počítači je možné přes kabel LAN nebo prostřednictvím WiFi. Modul je vybaven dostatečnou pamětí i pro autonomní měření.

Pro sběr analogových signálů jsou použity osmikanálové moduly ISO2-8. Každý z nich umožňuje měřit 8 kanálů napětí na rozsazích 50 mV až 60V, proudů na mA rozsazích a teplot z většiny typů termočlánků i Pt100. Maximální vzorkovací frekvence je 5 kHz. Vyšší vstupní napětí umožňuje měřit přímo a bez děliče napětí na vozidlové síti.

Konfiguraci systému si zajišťuje zákazník. Konfigurován a provozován je prostřednictvím programového balíku imcStudio. Vyhodnocení dat je prováděno programem Famos professional. Naše firma poskytuje podporu na vyžádání. 
Igor Luhan INTEGRACE MĚŘICÍCH SYSTÉMU, Petýrkova 1948, 148 00 Praha 4, Czech Republic
tel. 245 008 128, 777 11 88 57
 
e-mail: info@ippmeasure.com