Návrat na domovskou stránku

Programy pro měření a vyhodnocení

 

Lazarus

    Lazarus je vývojové prostředí (IDE) dostupné pro široké spektrum platforem (Win32/Win64, různé distribuce Linuxu, FreeBSD a Mac OS X), které slouží k vývoji aplikací v jazyku Pascal a Object Pascal. Jedná se o svobodné prostředí GPL, vývoj programů ani jejich provozování není zatíženo žádnými lecenčními poplatky. Lazarus obsahuje různé komponenty z různých oborů a fakticky se jedná o grafickou nadstavbu nad Free Pascal, pro který platí vše výše uvedené. My jej využíváme pro tvorbu programů v oblasti našeho působení. S každým programem zásadně dodáváme také plný zdrojový kód, takže zákazník může, pokud chce, zajistit další údržbu i rozvoj kýmkoliv kdo v tomto prostředí dokáže pracovat. Protože prostředí Lazarus je vyvíjeno komunitně, není zásadně problém najít někoho, kdo bude schopen program dále rozvíjet. Toto považujeme za velkou výhodu našeho přístupu.

šipka
Chcete-li se o prostřeí Lazarus dozvědět víc, navštivte komunitní stránku s podrobným popisem.

TestPoint

    Grafické vývojové prostředí TestPoint pracuje pod 16-bitovými verzemi Windows a plně využívá jejich vlastností. S jeho pomocí lze velice snadno, rychle a efektivně vytvořit požadovanou měřicí aplikaci. V tomto prostředí vyvvíjela naše firma programy do doby, kdy převládly 32-bitové operační systémy. Avšak dosud ve firmách existuje řada klíčových měřicích aplikací, které jsou v tomto prostředí napsány. V takovém případě nabízíme

FAMOS

    FAMOS je program firmy imc, určený pro nastavení měřicí cesty a způsobu vyhodnocení, ale i pro offlinové vyhodnocení naměřených dat. Umožňuje export dat do řady formátů a automatický tisk protokolů. Ovládání je velice jednoduché, většinou na principu "táhni a pusť". To znamená, že např. přetažením názvu veličiny nad ikonu grafu se zobrazí časový průběh veličiny. Nebo přetažením nad ikonu tiskárny se vygeneruje tiskový protokol. Jednoduchost ovládání však není v žádném případě vykoupena jeho možnostmi. O jeho mocnosti a oblibě svědčí již několik tisíc instalací po celém světě.
     Program se ovládá v několika jazycích, např. v angličtině či němčině. Čeština však mezi nimi zatím chybí.
 
 

šipka
Chcete-li se o měřicím programu FAMOS dozvědět víc, navštivte stránku s podrobným popisem programu FAMOS.


 


    Chcete-li nám poslat e-mail, klikněte zde:
Pošli e-mail

Igor Luhan INTEGRACE MĚŘICÍCH SYSTÉMU, Petýrkova 1948, 148 00 Praha 4, Czech Republic
tel. 245 008 128, 777 11 88 57

e-mail: info@ippmeasure.com